Grupa samopomocowa PAL – maseczki !!!

Informacja dotycząca grupy samopomocowej w ramach realizacji projektu „Program Aktywizacja i Integracja – Nowy Start” w ramach PAL

 

Od jutra tj. 16 kwietnia 2020 roku obowiązuje nas wszystkich zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych. Mogą do tego być stosowane maseczki jednorazowe lub wielokrotnego użytku (część z Was na pewno sama uszyła). Mowa jest również o szalikach i chustach – mogą być jednak mało praktyczne, szczególnie jak jest cieplej.

Jest to dla nas wszystkich trudny czas, czas niepewności, obawy o to, co przyniesie kolejny dzień, musimy to przetrwać. Pamiętajmy o częstej dezynfekcji rąk i od jutra o maseczkach !!!

 

DOBRE RADY:

  • Dbajmy o właściwe odżywianie, odpowiednią ilość snu, wypoczynku, nie rezygnujmy z choćby krótkich spacerów (jak jest taka możliwość – unikając jednak kontaktu z innymi osobami).
  • Redukujmy stres.
  • Starajmy się nie myśleć bez przerwy o sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy bo to osłabi nasze siły i możliwość walki.
  • Postarajmy się zrelaksować (dobra książka, ciekawy film).

 

https://www.facebook.com/groups/1340432056141559/

 

# ZOSTAŃ W DOMU # BĄDŹMY W KONTAKCIE # DBAJMY  O SIEBIE #

Podobne informacje

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim informuje, że:

Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dot. przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.

Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu

„Przetwarzanie” oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie.

Każda osoba, której dane są przetwarzane ma prawo do: sprostowania/ uzupełnienia danych, do usunięcia danych/bycia zapomnianym, do ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do sprzeciwu, do tego by nie podlegać profilowaniu, do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych w dowolnym momencie.

Pani/Panu przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pana/Pani zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.

 

Administrator – Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim