V spotkanie: 04.07.2018r. „Taniec i kuchnia prosto z Gruzji”

Podczas dzisiejszego spotkania przenieśliśmy się do Gruzji. Gościliśmy z Klubu Młodych Twórców wolontariuszkę pochodzącą z Gruzji, która poprzez prezentację multimedialną zapoznała nas z językiem gruzińskim, krajobrazem, kulturą oraz kuchnią. Pod okiem specjalisty własnoręcznie przyrządziliśmy słynne danie gruzińskie jakim jest Chaczapuri – czyli serowy chleb. Chaczapuri to jedna z najwspanialszych potraw, równie ważna dla gruzińskiej kuchni jak pizza dla włoskiej, knedle dla czeskiej, czy tortilla dla hiszpańskiej. Po skosztowaniu chleba, w rytmach gruzińskiej muzyki, mieliśmy możliwość spróbowania kroków gruzińskiego tańca.  Tańce gruzińskie oddają naturalny wdzięk i piękno gruzińskich kobiet, a także odwagę i męstwo mężczyzn. Wyróżniają się także niezwykle oryginalną techniką przemieszczania się na palcach. Dziękujemy serdecznie i czekamy na kolejne spotkanie

 

Podobne informacje

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim informuje, że:

Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dot. przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.

Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu

„Przetwarzanie” oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie.

Każda osoba, której dane są przetwarzane ma prawo do: sprostowania/ uzupełnienia danych, do usunięcia danych/bycia zapomnianym, do ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do sprzeciwu, do tego by nie podlegać profilowaniu, do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych w dowolnym momencie.

Pani/Panu przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pana/Pani zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.

 

Administrator – Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim