Spotkanie integracyjne z muzyką patriotyczną

  • ops_sepolno_IMG_2404
  • ops_sepolno_IMG_2412
  • ops_sepolno_IMG_2414
  • ops_sepolno_IMG_2415
  • ops_sepolno_IMG_2418
  • ops_sepolno_IMG_2424
  • ops_sepolno_IMG_2426

11 listopad 2019 roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu 13 listopada uczestnicy projektu ,,Senior Młody Duchem – Łączymy Pokolenia” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim wspólnie z uczniami sępoleńskiej ,,trójki” obchodzili to wyjątkowe święto w Klubie Integracji Społecznej.

Wyjątkowa lekcja historii – tak w skrócie można podsumować środowe spotkanie. Uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim przygotowani przez wychowawcę Panią Julitę Rostalską zaprezentowali kilka wierszy i pieśni patriotycznych. Należy podkreślić, iż uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat minionych, ale jakże ważnych dla pamięci naszego narodu wydarzeń.

Z okazji Święta Niepodległości odśpiewano najważniejsze utwory wszystkich Polaków: hymn narodowy, Rotę, O mój Rozmarynie, Przybyli ułani, Wojenko, wojenko, Białe róże, Jesteśmy Polką
i Polakiem i wiele innych. Wszystkie te utwory przypomniały zebranym tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Jeden z seniorów, Pan Jerzy, przepięknie wyrecytował wiersze wojenne. – Nauczyłem się tych tekstów jak byłem dzieckiem i pamiętam je do dnia dzisiejszego – przypomniał senior. Te ważne dla nas wszystkich utwory pozwoliły zgromadzonym zastanowić się nad tożsamością w ujęciu narodowym i osobistym.

 

 

Podobne informacje

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim informuje, że:

Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dot. przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.

Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu

„Przetwarzanie” oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie.

Każda osoba, której dane są przetwarzane ma prawo do: sprostowania/ uzupełnienia danych, do usunięcia danych/bycia zapomnianym, do ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do sprzeciwu, do tego by nie podlegać profilowaniu, do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych w dowolnym momencie.

Pani/Panu przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pana/Pani zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.

 

Administrator – Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim