VI Turniej „Pluszowego Misia” 2018 r.

Po raz VI Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim wraz z Centrum Sportu i Rekreacji, Urzędem Miejskim oraz Zakładem Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim i Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim miał okazję do organizacji zawodów „Pluszowego Misia” w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.

Tegoroczne rozgrywki odbyły się dnia 16 marca o godz. 9.00. na hali sportowo- widowiskowej Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Turniej zorganizowano dla najmłodszych miłośników sportu czyli uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Sępólno Krajeńskie. Do rozgrywek przystąpiło 160 uczniów.

Zawody uroczyście otworzył Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Pan Marek Chart. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Pan Kazimierz Jagodziński, Członkowie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim Pani Aleksandra Kowalik i Pan Zbysław Prużyński, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim Pan Piotr Madej, Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Pan Marek Tymecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim Pani Katarzyna Kolasa, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeński Pani Izabela Fröhlke.

W trakcie turnieju panowała niesamowita atmosfera, a zawodnicy dopingowani byli przez licznie zabraną na trybunach publiczność .

Wyniki poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

 

Miejsce PUNKTACJA KOŃCOWA KLAS I PKT
1. SP WIŚNIEWA 23
2. SP WAŁDOWO 22
3. SP NR 1 SĘPÓLNO KRAJ. 22
4. SP NR 3 SĘPÓLNO KRAJ. 19
5. SP ZBOŻE 13
6. SP ZALESIE 7
7. SP LUTOWO 6

 

 

 

Miejsce PUNKTACJA KOŃCOWA KLAS II PKT
1. SP NR 3 SĘPÓLNO KRAJ. 25
2. SP WIŚNIEWA 24
3. SP WAŁDOWO 17
4. SP NR 1 SĘPÓLNO KRAJ. 15
4. SP ZALESIE 15
6. SP ZBOŻE 10
7. SP LUTOWO 6

 

 

Miejsce PUNKTACJA KOŃCOWA KLAS III PKT
1. SP NR 3 SĘPÓLNO KRAJ. 25
2. SP LUTOWO 23
3. SP WAŁDOWO 19
4. SP WIŚNIEWA 18
5. SP ZBOŻE 12,5
6. SP NR 1 SĘPÓLNO KRAJ. 10,5

 

 

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ:

 

Miejsce PUNKTACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PKT
1. SP NR 3 SĘPÓLNO KRAJ. 69
2. SP WIŚNIEWA 65
3. SP WAŁDOWO 58
4. SP NR 1 SĘPÓLNO KRAJ. 47,5
5. SP ZBOŻE 35,5
6. SP LUTOWO 35
7. SP ZALESIE 22

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe pluszowe misie oraz słodki poczęstunek, a pierwsze miejsca na podium również medale.

Ponadto zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał ogromnego pluszowego misia.

 

Zawody, jak co roku, były doskonałą okazją do wpojenia dzieciom wielu pozytywnych wartości płynących ze zdrowej rywalizacji sportowej. Jednocześnie była to możliwość pokazania alternatywnej formy spędzania czasu wolnego w czasach wszechobecnej technologii.

Podobne informacje